top of page

Klassisk i sentrum - "DUO" - Grimstad Kulturhus

fre. 10. sep.

|

Grimstad

Etter nesten ett og et halvt år med Covid-19 pause starter Klassisk i Sentrum opp med helårsaktiviteter og regelmessige konserter i flere norske byer. Første konsert ut er i Grimstad Kulturhus med Yejin Gil og Jan Bjøranger

Registreringen er lukket
Se andre arrangementer
Klassisk i sentrum - "DUO" - Grimstad Kulturhus
Klassisk i sentrum - "DUO" - Grimstad Kulturhus

Tid og sted

10. sep. 2021, 19:30 – 11. sep. 2021, 21:30

Grimstad, Storgaten 33, 4876 Grimstad, Norge

Om arrangementet

Etter nesten ett og et halvt år med Covid-19 pause starter Klassisk i Sentrum opp med helårsaktiviteter og regelmessige konserter i flere norske byer.

Klikk HER for å kjøpe billett!

Vi har ambisjoner om etterhvert å reise rundt i ulike konstellasjoner av musikere, men vi starter opp med en som er kjent for mange, nemlig duoen med Yejin Gil og Jan Bjøranger og det er et flott program som blir med på turné denne gangen:

Johannes Brahms: FAE Scherzo i c-moll for fiolin og klavér  Ludvig van Beethoven: Klavérsonate i A-dur opus 101  Pause  Christian Sinding: Abendstimmung i G-dur opus 120, for fiolin og klaver  Edvard Grieg: Sonate n 3 i c-moll op 45

Scherzoen var et ledd i et morsomt samarbeid mellom Brahms, Schumann og en av Schumanns studenter Albert Dietrich om å komponere en hyllest og gave til fiolinisten Joseph Joachim som var deres felles venn.

Motivet "Frei…

Del dette arrangementet

© 2019 KLASSISK I SENTRUM

  • Facebook Social Ikon
  • Instagram Social Ikon
  • Apple Music Social Ikon
  • Spotify Social Ikon
  • Amazon Social Ikon
bottom of page